Atrakcje w Omis

Witaj w magicznej Chorwacji, a dokładnie w jednym z najpopularniejszych miast Dalmacji – Omiš. “Atrakcje” to kategoria, która posłuży ci za pełne kompendium wiedzy o tej turystycznej miejscowości, ciekawostkach w regionie, rozrywkach oraz widokach, które zapamiętasz do końca życia.

Pięknie położony, zielony i pełen życia kurort przyciąga swoimi zasobami co lato. Zafascynuje turystę będącego w tu pierwszy raz, a stali bywalcy zawsze znajdą coś nowego w samym miasteczku i okolicy Omiś. Atrakcje dla dzieci są dla Ciebie równie ważne co aktywności dla dorosłych? Nadmorskie miasteczko to raj dla najmłodszych! Place zabaw, kolorowe fontanny, imprezy zorganizowane i animatorzy zapewnią maluchom świetną zabawę.

Omis Chorwacja – atrakcje dla dorosłych i dla dzieci

Omiš to miejsce, gdzie historia, przyroda i rozrywka splatają się w jedną niepowtarzalną całość. Niezależnie od wieku czy zainteresowań, każdy znajdzie tu coś dla siebie. Atrakcje Omis i okolice sprzyjają zarówno osobom poszukującym ciszy, a bary z dobrą muzyką, restauracje i szalone rejsy po morzu ucieszą osoby pragnące przygód.

Masyw górski Mosor przyciąga swoją urodą fanów wspinaczek skałkowych i spacerów wśród zieleni. Plaże z lazurową wodą zachęcają do pływania i nurkowania, a wycieczki na pobliskie wysepki są dosłownie w zasięgu wzroku. Co powiesz także na spacer przez imponujący, dziki kanion, z którego rzeka wpływa wprost do Adriatyku? A może zdecydujesz się na spływ kajakowy lub rafting?

W Omišie zachowało się także wiele historycznych zabytków, takich jak Stary Rynek, Katedra Świętego Piotra oraz Twierdza Mirabella górująca nad miastem. To oczywiście nie wszystkie co czeka na Ciebie w Omis.

Atrakcje zarówno dla dzieci i dorosłych

W mieście co roku goszczą:

  • festiwal piratów:  festiwal, który przypomina o historii miasta związanej z piratami,
  • festiwal muzyczny Klap Dalmatyńskich – organizowane są tu występy tradycyjnych zespołów dalmatyńskich tzw. klap, odbywające się w scenerii starówki,
  • plaże i parki rozrywki z lokalami dla dorosłych i te przystosowane dla maluchów.

Zabierz na wybrzeże Adriatyku swoich przyjaciół, rodziców lub całą rodzinę. Przekonaj się, że atrakcje w Omiś to wielka przygoda dla każdego.