Rafting Chorwacja – Omiś to idealne miejsce na Twoją przygodę

Sporty ekstremalne nie od dziś przyciągają osoby, które marzą o niezapomnianych wrażeniach. Utarło się przekonanie, że to aktywność jedynie dla wielbicieli mocnej adrenaliny i ryzykantów. Czy faktycznie spływ pontonem po rwących rzekach zarezerwowany jest tylko dla odważnych i doświadczonych osób? 

Jak się przygotować na rafting i dla kogo jest taki spływ? W tym dziale przekonamy Cię, że rafting Omis to świetny sposób na spędzenie czasu i rekreację nie tylko dla entuzjastów silnych wrażeń, ale także dla amatorów, a nawet dzieci.

Co to jest rafting i kto może w nim uczestniczyć?

Jeśli szukasz ciekawych zajęć w trakcie swojego pobytu, rafting jest sportem, obok którego nie sposób przejść obojętnie. To właśnie Omiś jest jednym z najbardziej znanych miejsc w Chorwacji, które oferuje niesamowite emocji i zabawę zarazem. 

Rafting na rzece Cetina to sport ekstremalny polegający na przemieszczaniu się specjalnym pontonem po rwących nurtach wody. Wykonany z wytrzymałego materiału może zazwyczaj pomieścić kilka osób. W zależności od stopnia zaawansowania organizatorzy dzielą trasy na łatwiejsze, średniozaawansowane i te dla prawdziwych śmiałków. 

Osoby początkujące nie mają się czego obawiać – tratwy są stabilne i zaprojektowane tak, aby wytrzymać uderzenia wody i manewrowanie po rzece. Nie musisz mieć także specjalnej formy fizycznej – ważne, aby być przygotowanym na aktywność. 

Ważnymi elementami wyposażenia podczas spływu są wiosła oraz kamizelki ratunkowe, w które ubrany jest każdy uczestnik decydujący się na rafting Omis. Cena oraz długość trasy zależna są od organizatora, którego wybierzesz na miejscu lub poprzez biuro turystyczne w mieście.

Rafting Omis – Jak się przygotować?

Wybierając się na rafting, ważna jest umiejętność pływania, a także dobra kondycja zdrowotna. W trakcie tej atrakcji warto zaopatrzyć się w kurtkę przeciwdeszczową i porządne buty. Na miejscu powinieneś otrzymać pagaj lub wiosło, kas ochronny i kamizelkę asekuracyjną.

Jakie się przygotować do raftingu?

  • Wybierz odpowiednią lokalizację do raftingu, która odpowiada Twoim umiejętnościom i preferencjom. Upewnij się, że znasz stopień trudności trasy, warunki pogodowe i wodne na dzień raftingu.
  • Jeśli nie masz własnego sprzętu do raftingu, upewnij się, że wynajmiesz go u profesjonalnego operatora.
  • Słuchaj instrukcji od przewodnika. 
  • Ubierz się wodoodpornie i wygodnie, wybierz obuwie z dobrą przyczepnością na przykład te specjalnie na rafting. Chorwacja Omiś to miasto znane ze spływów na rzece, nie przepuść okazji na niebywałą przygodę i przeżyj coś niesamowitego!